VІІІ загальноуніверситетська студентська конференція “Мовна політика і мовна ситуація в Україні”

Програма конференції

Уже стало традицією щорічно в рамках проведення Тижня української писемності та мови, приуроченого до Дня української писемності, який відзначаємо 9 листопада, проводити загальноуніверситетську студентську конференцію “Мовна політика і мовна ситуація в Україні”. Організатором цього заходу виступає кафедра української мови Факультету філології. Цьогоріч робота конференції проходила в шести секціях, якими керували викладачі кафедри Ірина Бабій, Валентина Ґрещук, Ірина Джочка, Наталія Іванишин, Любов Пена, Василь Пітель, Віра Пітель, Оксана Семенюк, Роксолана Стефурак, Оксана Ципердюк.

До участі в конференції були залучені студенти майже всіх факультетів та інститутів університету, зокрема найбільш активними, зрозуміло, стали майбутні філологи. Небайдужими до проблем мовної ситуації та мовної політики в Україні, а саме таких питань, як: суржик у сучасному мовленні, сленг як мовне та суспільне явище, територіальні та соціальні діалектизми, українська мова в мас-медіа та соціальних мережах, українське мовне законодавство та ін., – виявились студенти Факультету математики та інформатики, Факультету історії, політології і міжнародних відносин, Факультету природничих наук, Факультету туризму, Філософського факультету, Інституту післядипломної освіти та довузівської підготовки. Під керівництвом доцентів кафедри української мови Ірини Бабій, Марії Брус, Ірини Джочки, Валентини Ґрещук, Наталії Іванишин, Любові Пени, Василя Пітеля, Віри Пітель, Оксани Семенюк, Роксолани Стефурак, Оксани Ципердюк студенти підготували цікаві, змістовні й актуальні доповіді. Різноаспектна й часом неоднозначна інформація викликала жваві дискусії, під час яких сучасна студентська молодь мала змогу обмінятися думками, відстояти свою позицію, запропонувати те чи інше власне бачення стосовно актуальної проблеми стану української мови в сучасній Україні.

Восьма загальноуніверситетська студентська конференція, у якій взяло участь 56 студентів, укотре стала одним із цікавих та плідних наукових заходів, які щороку проводить кафедра української мови в рамках Тижня української писемності та мови.