На Факультеті філології відбувся захист магістерських робіт

10, 11, 12 та 17, 18 грудня відбулися захисти магістерських праць, виконаних під керівництвом викладачів кафедри української мови. Студенти денної та заочної форм навчання захищали кваліфікаційні роботи зі спеціальностей «035.01 Філологія. 035.01 Українська мова і література» та «014 Середня освіта. 014.01 Українська мова і література».

Екзаменаційна комісія, яку очолив завідувач кафедри української мови, доктор філологічних наук, професор Василь Васильович Ґрещук, відзначила різноаспектність тематики магістерських праць, включеність їх у сучасні наукові парадигми: «Частки як засіб вираження модальних інтенцій мовця в сучасній українській мові (на матеріалі сучасної української прози)» (Чорноус Надія, наук. керівник проф. Барчук В.М.), «Семантико-прагматичні параметри часток у публіцистичному тексті (на матеріалі газетного інтернет-дискурсу)» (Стрельченко Іван, наук. керівник доц. Джочка І.Ф.), «Мовна гра в сучасному рекламному тексті: функції та семантика» (Гончар Людмила, наук. керівник доц. Іванишин Н.Я.), «Концепт «земля» у художньому дискурсі Василя Стефаника» (Боліновська Надія, наук. керівник проф. Голянич М.І.), «Семантико-прагматичні особливості компліментарних висловлювань у постмодерністських казках» (Кілійчук Діана, наук. керівник доц. Пославська Н.М.), «Стверджувальні частки як реалізатори субкатегоріальних значень констатувальної модальності (на матеріалі сучасної української прози)» (Васильківська Ірина, наук. керівник доц. Джочка І.Ф.).

Магістерські праці, виконані на кафедрі української мови, пов’язані з різними розділами мовознавства: «Іменні префікси в українській мові: генеза, семантика» (Білик Марія, наук. керівник проф. Ґрещук В.В.), «Структурно-семантичні особливості загальних назв осіб у романі Лариси Денисенко «Корпорація ідіотів»» (Мацьків Лілія, наук. керівник доц. Пітель В.М.), «Мова реклами: норма, стиль, структура» (Монастирецька Віталія, наук. керівник проф. Барчук В.М.); «Динамічні процеси у лексичній системі говірки села Долиняни Рогатинського району Івано-Франківської області» (Лаврів Тетяна, наук. керівник доц. Бігусяк М.В.), «Семантико-синтаксична структура й функції односкладних речень в романі Олени Печорної «Грішниця»» (Тіцька Ірина, наук. керівник доц. Пітель В.І.), «Структурно-семантичні особливості іншомовних слів у есеїстиці Юрія Андруховича (на матеріалі збірки «Диявол ховається в сирі»)» (Чигура Тамара, наук. керівник доц. Пітель В.М.).

Екзаменаційна комісія також відзначила різножанровість і різностильовий характер матеріалів досліджень, аналіз яких допоміг отримати переконливі результати: «Внутрішня форма слова у художньому дискурсі Всеволода Нестайка» (Чорна Мар’яна, наук. керівник проф. Голянич М.І.), «Мовостиль проповідей єпископа Григорія Хомишина (на матеріалі праці «Парафіяльна місія»)» (Барасюк Леся, наук. керівник доц. Ципердюк О.Д.), «Контрастивні одиниці в «майданівській» поезії» (Стельмащук Віталія, наук. керівник доц. Стефурак Р.І.), «Типологія емоційної лексики в збірці Василя Стуса «Палімпсести»» (Предко Світлана, наук. керівник доц. Пітель В.М.).

Після захисту кваліфікаційних робіт найвищі бали отримали такі студенти: Чорноус Надія (96 балів, «Частки як засіб вираження модальних інтенцій мовця в сучасній українській мові (на матеріалі сучасної української прози)», наук. керівник проф. Барчук В.М.); Стрельченко Іван (94 бали, «Семантико-прагматичні параметри часток у публіцистичному тексті (на матеріалі газетного інтернет-дискурсу)», наук. керівник доц. Джочка І.Ф.); Ганущак Людмила (91 бал, «Функціонально-семантичні особливості синтетичних та аналітичних форм безвідносної міри ознаки прикметника в українській мові», наук. керівник проф. Барчук В.М.); Андрусів Надія (90 балів, «Контрастиви у поетичних текстах Миколи Вінграновського», наук. керівник проф. Голянич М.І.); Макаренко Людмила (90 балів, «Пейзаж у прозових текстах Миколи Вінграновського: семантика і функції», наук. керівник проф. Голянич М.І.); Федуняк Марія (90 балів, «Мовленнєві помилки в сучасній українській авторській музиці (на матеріалі пісень гуртів «Скрябін» та «Бумбокс»)», наук. керівник доц. Бабій І.О.); Чорна Мар’яна (90 балів, «Внутрішня форма слова у художньому дискурсі Всеволода Нестайка», наук. керівник проф. Голянич М.І.).

Студентів Чорноус Надію, Стрельченка Івана, Ганущак Людмилу було рекомендовано до вступу в аспірантуру на спеціальність «Українська мова».