14 листопада в рамках Тижня української писемності та мови кафедра української мови Факультету філології вкотре провела щорічну загальноуніверситетську студентську конференцію “Мовна політика і мовна ситуація в Україні”.
Робота конференції проходила в шести секціях, якими керували викладачі кафедри Ірина Бабій, Валентина Ґрещук, Ірина Джочка, Наталія Іванишин, Любов Пена, Василь Пітель, Віра Пітель, Оксана Семенюк, Роксолана Стефурак, Оксана Ципердюк. До участі були залучені не тільки студенти-філологи, а й представники Факультету математики та інформатики, Факультету історії, політології і міжнародних відносин, Факультету природничих наук, Факультету фізичного виховання і спорту, Факультету туризму, Філософського факультету, Фізико-технічного факультету, Інституту післядипломної освіти та довузівської підготовки (загалом 65 осіб).
Актуальні питання функціонування української мови (мовне законодавство в Україні; зміни до правопису 2019 року; українська мова в засобах масової інформації, вплив на неї соціальних мереж; молодіжний сленг; суржик, зокрема так званий “бойовий суржик” як нове явище в українській мові; шляхи популяризації української мови; проблема “мовної меншовартості” та національної свідомості; відхилення між мовних норм; розвиток української літературної мови та специфіка територіальних і соціальних діалектизмів; українська мова та мови національних меншин в освіті; міжмовні зв’язки тощо) були висвітлені в цікавих доповідях, унаочнені презентаціями. Студенти жваво дискутували, ставили один одному запитання, обмінювалися думками, висловлювали свою позицію та пропонували власне вирішення тих чи інших проблем. Звучали різні точки зору, однак усіх об’єднувало небайдуже ставлення до сучасних проблем функціонування рідної мови та розуміння того, що МОВА МАЄ ЗНАЧЕННЯ.