ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови і літератури

21 лютого, у Міжнародний день рідної мови, відбувся ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови і літератури. Молодь, яка любить і знає свою мову, гостинно приймав Університет Короля Данила. Загалом в олімпіаді взяло участь 129 школярів з різних куточків Івано-Франківської області. Серед них – неодноразові переможці філологічних конкурсів.

З вітальним словом до учасників інтелектуального змагання звернулися: член оргкомітету олімпіади Пігач Наталія Михайлівна (головний спеціаліст відділу загальної середньої та дошкільної освіти управління освіти і науки департаменту освіти, науки та молодіжної політики обласної державної адміністрації); голова журі Пітель Віра Мирославівна (кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови Державного вищого навчального закладу «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника»); заступник голови журі Уманців Наталія Степанівна (завідувач лабораторії суспільно-філологічних дисциплін Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти); член журі Худецька Світлана Олексіївна (методист Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти); експерт-консультант Слоньовська Ольга Володимирівна (кандидат педагогічних наук, професор кафедри української літератури Державного вищого навчального закладу «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника»). Вони теплими, щирими словами підтримали талановиту молодь, закцентувавши увагу на тому, що завдяки інтелекту, наполегливості та старанням учасники вже мають неабиякі успіхи, адже стали переможцям попередніх етапів змагань, а наступні досягнення залежать від докладених зусиль. Тож школярі з натхненням і творчим настроєм розпочали роботу.

Запропоновані завдання з української мови, розроблені предметно-методичною комісією, сприяли не тільки виявленню рівня грамотності учнів, а й допомагали розкрити творчий потенціал юних філологів, їхню здатність до аналізу лінгвальних явищ, уміння сприймати мову як систему, спроектовану на світ. Завдання з української літератури – це завдання на знання своєї культури, історії, літератури. Відповіді засвідчували спроможність орієнтуватися в літературному процесі, знання теоретичних категорій і понять та відомостей про українських письменників, здатність аналізувати зміст і форму художнього твору, розуміти й відчувати мистецтво слова, самостійно мислити й аргументувати свою думку.

Загалом роботи учасників олімпіади оцінювали 42 члени журі, до якого входили науковці, методисти та вчителі. Перед ними стояло непросте завдання – виявити учнів, які не тільки мають високий рівень знань, а й уміють пізнавати світ категоріями рідної мови і літератури. Про злагоджену та професійну роботу журі свідчить відсутність заяв до апеляційної комісії.

Цьогоріч кафедру української мови Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника в журі представляли доценти Пітель Віра Мирославівна, Ґрещук Валентина Василівна та Ципердюк Оксана Дмитрівна. Спілкуючись з учасниками олімпіади та їхніми вчителями, вони запросили талановиту молодь продовжити навчання на Факультеті філології.

За результатами олімпіади, найкращі здобутки в підготовці учнів мають Українська гімназія № 1, Калуська гімназія ім. Дмитра Бахматюка, Івано-Франківський академічний ліцей-інтернат, Обертинський ліцей, Калуська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3 та Снятинський ліцей ім. Антона Лотоцького.

Приємно відзначити, що серед переможців – учні, які минулого року на завершальному етапі змагань у Кропивницькому теж засвідчили високий рівень знань, здобувши призові місця (Козубаш Софія – 10 клас, Івано-Франківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 19; Строїч Юлія – 11 клас, Рожнівський ліцей «Гуцульщина» імені Федора Погребенника; Павлучинська Уляна та Морська Віталія – 10 клас, Українська гімназія № 1). Цього року на завершальному етапі олімпіади вони представлятимуть нашу область у Харкові.