Інформація для вступників 2020 року!

До уваги вступників 2020 року!

Хочеш професійно володіти мистецтвом слова? Тоді українська філологія – саме для тебе!
Освітня програма «Філологія. Українська мова та література» (акредитована на 5 років, до 2025 року) – це:

• ґрунтовна теоретична підготовка;
  • вивчення курсів, які розширюють кар’єрні можливості класичного філолога, як-от: «Копірайтинг», «Основи літературно-редакторської майстерності», «Академічне письмо і риторика», «Медіаграмотність», «Основи редагування та коректури тексту», «Універсальні (м’які) здібності (SoftSkills)» та ін.;
  • різноаспектна практична підготовка: проходження фольклорної, діалектологічної, навчально-виховної педагогічної і видавничо-редакторської практик;
  • якісне кадрове забезпечення: 83% викладачів освітньої програми мають науковий ступінь та / або вчене звання, 26,4 % – науковий ступінь доктора наук та вчене звання професора;
  • належне матеріально-технічне забезпечення: безкоштовний доступ до Інтернету, загальноуніверситетські комп’ютерні класи, кабінети, обладнані мультимедійними системами;
  • повне забезпечення навчально-методичною і науковою літературою з української філології на паперових та електронних носіях.

Перспективи працевлаштування:

Філолог-україніст може працювати:

• у науковій, літературно-видавничій та освітній галузях;
  • на викладацьких посадах у закладах загальної середньої освіти;
  • у засобах масової інформації;
  • у різноманітних фондах, спілках, фундаціях гуманітарного спрямування, музеях, мистецьких і культурних центрах;
  • у галузях, де потрібні послуги зі створення, аналізу, перекладу, оцінювання текстів.

Уміння працювати з текстами, грамотність, красномовство, чуття мови дають нашим випускникам змогу освоювати актуальні та перспективні професії, які мають попит на сучасному ринку праці:

• контент-менеджер – фахівець, який відповідає за наповнення вебсайтів, що спеціалізуються на рекламі, продажах товарів та послуг, новинах;
  • копірайтер – людина, що вміє писати «корисні» тексти: рекламні, оглядові статті, тексти промов чи привітань для керівників, публічних осіб тощо;
  • PR-менеджер – спеціаліст, який формує імідж, «обличчя» компанії, управляє її репутацією, використовуючи для цього слово як один із основних інструментів, та ін.

Безумовною перевагою багатьох філологічних професій є можливість працювати віддалено, що особливо актуально в наш час. Завдяки цьому нашим студентам вдається успішно поєднувати навчання і роботу за спеціальністю, здобуваючи цінний на ринку праці професійний досвід ще до закінчення університету.
Студентам, що працюють, на Факультеті філології йдуть назустріч, даючи змогу навчатися за індивідуальним графіком і відвідувати заняття у зручний для них час.

Для вступу на спеціальність 035 Філологія 035.01 Українська мова та література потрібні сертифікати ЗНО з таких предметів:

Бюджетна пропозиція (навчання на бюджеті або контракті залежно від рейтингу):

1. Українська мова і література.
  2. Іноземна мова.
  3. Історія України або географія.

Небюджетна пропозиція (навчання лише на контракті):

1. Українська мова і література.
  2. Історія України.
  3. Іноземна мова або географія.

За детальнішою інформацією звертайтеся до Приймальної комісії Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника:

Приймальна комісія Факультету філології:
vstup_if@pnu.edu.ua

Важлива інформація для вступника:

Сторінка кафедри української мови у мережі «Фейсбук»: