Засідання студентської підсекції «Українська мова і культура»

8 квітня в рамках щорічної звітної наукової конференції студентів Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника відбулося онлайн-засідання підсекції «Українська мова і культура». Відкривали конференцію керівник підсекції, доцентка Валентина Ґрещук та завідувач кафедри української мови, професор Василь Ґрещук.
Всі учасники мали змогу поділитися своїми дослідженнями та підготовленими презентаціями за такою тематикою:
1. Лінгвокультурологічний аспект аналізу мікротопонімії Івано-Франківської ОТГ (доповідач Г. Шкорута, керівник – доктор філологічних наук, професор В. Ґрещук).
2. Лексичні гуцулізми в поезії Тараса Мельничука (доповідач А. Моргун, керівник – доктор філологічних наук, професор В. Ґрещук).
3. Демонологічна лексика села Косівська Поляна Рахівського району Закарпатської області (доповідач М. Деженіцька, керівник – кандидат філологічних наук, доцент В. Ґрещук).
4. Структурно-семантичні особливості обрядової весільної лексики села Голови Верховинського району Івано-Франківської області (доповідач І. Пуршега, керівник – кандидат філологічних наук, доцент В. Ґрещук).
5. Формування національно-мовної особистості на уроках української мови у школі (доповідач Т. Слободян, керівник – кандидат філологічних наук, доцент В. Ґрещук).
6. Специфіка вивчення діалектної лексики на уроках української мови у школі (доповідач В. Чеховська, керівник – кандидат філологічних наук, доцент В. Ґрещук).
Студентки-філологині мали змогу донести до слухачів теми своїх доповідей, що були детально обговорені учасниками підсекції та науковими керівниками. Варто відзначити високий рівень фахової підготовленості, належний дослідницький рівень їх наукових робіт і ґрунтовні знання як бакалавринь, так і маґістринь.
Після оголошення всіх виступів керівник підсекції Валентина Ґрещук та завідувач кафедри української мови Василь Ґрещук підсумували плідну роботу учасників конференції, висловили свої зауваження на побажання, а також обрали призерів, які будуть нагороджені грамотами та рекомендовані до друку у збірнику студентських наукових праць “Еврика”, що планується до публікації за підсумками конференції.
Участь у звітній конференції була цінним досвідом для всіх студентів-учасників та стала одним із важливих етапів у житті юних науковців.