Участь у VIII Міжнародній науково-практичній конференції

19-20 жовтня у Дрогобичі відбулася VIII Міжнародна науково-практична конференція «Рідне слово в етнокультурному вимірі», організована Міністерством освіти і науки України, Державною науковою установою «Інститут модернізації змісту освіти», Інститутом української мови НАН України, Університетом імені Марії Кюрі Склодовської в Любліні, Інститутом славістики філософського факультету університету імені Масарика в Брно, Волинським національним університетом імені Лесі Українки і кафедрою української мови факультету української та іноземної філології Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка.

У конференції взяли участь учені Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника: доктор філологічних наук, професор кафедри української мови Ґрещук Василь Васильович, кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри української мови, директорка навчально-наукового Інституту українознавства Ґрещук Валентина Василівна.

Урочисто відкрила конференцію ректор Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, д. філос. н., професор Валентина Бодак. Із вітальним словом до всіх учасників конференції звернулися: Павло Гриценко – директор Інституту української мови НАН України, д. філол. н., професор; Микола Пантюк – проректор з наукової роботи Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, д. пед. н., професор; Василь Кирилич – Посол України в Хорватії, к. політ. н.; Іван Кутняк – декан факультету початкової освіти та мистецтва Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, к. філос. н., доцент; Петро Мацьків – декан факультету української та іноземної філології Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, д. філол. н., професор.

Робота конференції розпочалася пленарним засіданням, на якому свою доповідь «Лексика поховального й родильного обрядів у словнику «Гуцульська діалектна лексика та фраземіка в українській художній мові» виголосили вчені Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника професор Василь Ґрещук та доцентка Валентина Ґрещук. Свої наукові доповіді також презентували: Марія Федурко «Визвольна війна українського народу проти російської федерації в дзеркалі українського словотворення», Ганна Дидик-Меуш «Говірка одного села як вияв культури її носіїв і явище українського словникарства», Галина Сюта «Лінгвософія пам’яті в текстах періоду війни: оновлення ментально-мовної структури мислеобразу», Світлана Ковтюх «Українська мова в умовах воєнного часу та перспективні аспекти мовно-національної безпеки на майбутнє», Ганна Сокіл, Василь Сокіл «Способи вираження національної самобутності у народній пісенності Бойківщини (за публікаціями авторів)», Віра Котович «Родинне життя видатних українців у вимірі поетичного слова» та інші.

Цього ж дня відбулися секційні засідання: Секція 1 – А «Засади і проблеми етнологічних студій сучасного мовознавства»;  Секція 1 – Б «Засади і проблеми етнологічних студій сучасного мовознавства»; Секція 2 «Слово як засіб мистецького відображення етносвіту»;  Секція 3 «Соціокультурний аспект становлення мовної особистості». 20 жовтня секційні засідання продовжили роботу конференції.

Завершилася VIII Міжнародна науково-практична конференція підсумковим засіданням, яке було проведено в музеї-студії Івана Франка та екскурсією в державний історико-культурний заповідник «Нагуєвичі».