Діалектологічна практика групи УМЛсо-21 внесла позитивні штрихи в студентське життя. Вона проходила в мальовничому карпатському с. Манява, яке, оповите таємничістю віків, зберегло в собі архаїчні елементи.
Відповідно до Програми для збирання матеріалів до Атласу говірок Івано-Франківщини учасники практики ознайомилися з особливостями говірки с. Манява. Група зібрала, проаналізувала й систематизувала найбільш поширені місцеві діалектизми, дослідила їхню специфіку на фонетичному, лексичному, морфологічному, синтаксичному та інших рівнях. Крім цього, студенти ознайомилися з місцевими звичаями й традиціями, побачили та сфотографували стародавні предмети побуту, елементи одягу місцевого населення, записали зв’язні тексти про житло, весілля, буденне життя манявців у давнину.
Учасники групи пересвідчилися, що діалектизми збагачують не тільки словниковий склад мови, а й передають специфіку мовного середовища населеного пункту, відтворюють індивідуальні риси окремих носіїв мови, їхній світогляд, душу, сформовані протягом багатьох століть традиції живої розмовної мови у різних сферах суспільного буття, в культурі, побуті, обрядах, звичаях тощо.