ПОЧАТОК РОБОТИ ПОТЕБНЯНСЬКОГО КОЛЕГІУМУ

23 вересня розпочала роботу друга сесія Потебнянського колегіуму — п’ятиденної лінгвістичної школи, покликаної ознайомити всіх зацікавлених з останніми здобутками мовознавчої науки.

З вітальним словом до учасників звернувся директор Інституту мовознавства імені О.О.Потебні НАН України акад. НАН України, доктор філологічних наук, професор Б.М.Ажнюк.

У перший день прослухано такі лекції:

«Ще раз про вік української мови». Лектор – академік НАН України, доктор філологічних наук, професор Г.П.Півторак (Інститут мовознавства імені О.О.Потебні НАН України);

«Українська писемність ХІ–ХІV ст. Спростовуємо російські міти». Лектор – член-кореспондент НАН України, доктор філологічних наук, професор В.М.Мойсієнко (Житомирський державний університет імені Івана Франка; Збройні Сили України);

«Дисципліни історико-філологічного циклу в соціокультурному контексті сучасної України». Лектори – доктор філологічних наук, професор С.С.Єрмоленко (Інститут мовознавства імені О.О.Потебні НАН України), доктор філологічних наук, професор Т.О.Черниш (Інститут філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка).

Після прослуховування кожної лекції було жваве обговорення, оскільки доповідачі заторкнули важливі актуальні проблеми сучасного українства.

До роботи колегіуму долучилися викладачі кафедри української мови Марія Петрівна Брус, Любов Іванівна Пена, Оксана Дмитрівна Ципердюк, а також студенти-магістри першого курсу спеціальності «Філологія (Українська мова і література)» Віта Леочко, Людмила Ваків, Ігор Городецький.