УЧАСТЬ У ПОТЕБНЯНСЬКОМУ КОЛЕГІУМІ

Триває друга сесія Потебнянського колегіуму.

24 вересня його слухачі, зокрема й члени нашої кафедри Марія Петрівна Брус, Любов Іванівна Пена та Оксана Дмитрівна Ципердюк, прослухали такі лекції:

«Іранські і тюркські терміни спорідненості в ареально-типологічному висвітленні». Лектор – доктор філологічних наук, професор О.Ч.Кшановський (Інститут мовознавства імені О.О.Потебні НАН України);

«Журнал “Мовознавство”: історія і сучасність». Лектор – кандидат філологічних наук, молодший науковий співробітник О.В.Малаш (Інститут мовознавства імені О.О.Потебні НАН України).

Присутні також ознайомилися з основними положеннями і результатами дисертаційних досліджень молодих науковців Інституту мовознавства ім. О.О.Потебні НАН України, захищених упродовж 2023–2024 рр.:

«Польські паремії з антонімічними компонентами (семантичний та структурно-граматичний аспекти)» – доктор філософії Т.О.Мороз (Хмельницький національний університет);

«Моделювання семантики одиниць лексичного рівня в лексикографічній системі тлумачного типу» – доктор філософії, молодший науковий співробітник І.О.Олександрук;

«Семантичні параметри епонімії (на матеріалі української, англійської, французької та класичних мов)» – доктор філософії, молодший науковий співробітник М.П.Остапенко;

«Фразеологічна підсистема ідіостилю Володимира Короткевича» – молодший науковий співробітник С.І.Терещенко (Інститут мовознавства імені О.О.Потебні НАН України).

Після кожного виступу науковці мали змогу поділитися своїми міркуваннями щодо порушених проблем.

Попереду – ще три насичені дні колегіуму.