Участь у Восьмих міжнародних наукових читаннях пам’яті члена-кореспондента НАН України Юрія Олександровича Карпенка

26-27 вересня відбулися Восьмі міжнародні наукові читання пам’яті члена-кореспондента НАН України, доктора філологічних наук, професора Юрія Олександровича Карпенка, організовані Одеським національним університетом імені І. І. Мечникова та Інститутом української мови Національної академії наук України. Робота конференції розпочалася пленарним засіданням, на якому із вітальною промовою до всіх учасників звернулися: ректор Одеського національного університету імені І. І. Мечникова, доктор юридичних наук, професор Труба Вячеслав Іванович, декан філологічного факультету Одеського національного університету імені І. І. Мечникова, кандидат філологічних наук, доцент Стрій Людмила Іванівна, завідувачка кафедри граматики англійської мови Одеського національного університету імені І. І. Мечникова, доктор філологічних наук, професор Карпенко Олена Юріївна, завідувачка кафедри української мови та мовної підготовки іноземців Одеського національного університету імені І. І. Мечникова, доктор філологічних наук, професор Ковалевська Тетяна Юріївна.

На пленарному засіданні із доповіддю “Інновації в лексикографічному опрацюванні онімної лексики” виступили доктор філологічних наук, професор кафедри української мови Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Ґрещук Василь Васильович та кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри української мови, директорка навчально-наукового Інституту українознавства Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Ґрещук Валентина Василівна. Свої дослідження презентували науковці з різних міст України та за-кордону: член-кореспондент НАН України, доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри загального та прикладного мовознавства і слов’янської філології Донецького національного університету імені Василя Стуса Загнітко Анатолій Панасович “Містифікація в системі маніпулятивних тактик”; доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри загального мовознавства Львівського національного університету імені Івана Франка Бацевич Флорій Сергійович “Глибини фікціональності як лінгвонаратологічна проблема”; доктор філологічних наук, професор, завідувачка кафедри української мови Ужгородського національного університету Венжинович Наталія Федорівна “Онімний простір фразем української мови”; доктор філологічних наук, професор, професор факультету прикладної лінгвістики Варшавського університету (Польща) Дубічинський Володимир та доктор філологічних наук, професор, керівник лабораторії лексикографічних досліджень Інституту славістики Альпен-Адріа університет у Клагенфурті (Австрія) Тільманн Ройтер “Міжмовна омонімія та паронімія в українсько-німецькому словнику лексичних паралелей” та інші.

Конференція продовжила свою роботу в п’яти секціях:

1. Ономастичні студії: класика і сучасність (керівник секції –  доктор філологічних наук, професор кафедри української мови та мовної підготовки іноземців Одеського національного університету імені І.І.Мечникова Дружинець Марія Львівна);
  2. Система мови в синхронії та діахронії (керівник секції – доктор філологічних наук, професор кафедри української мови та мовної підготовки іноземців Одеського національного університету імені І. І. Мечникова Романченко Алла Петрівна);
  3. Лінгвістика тексту: актуальні аспекти (керівник секції – доктор філологічних наук, професор кафедри української мови та мовної підготовки іноземців Одеського національного університету імені І. І. Мечникова Рева-Лєвшакова Людмила Володимирівна );
  4. Проблеми комунікативної сугестії (керівник секції – доктор філологічних наук,  завідувачка кафедри української мови та мовної підготовки іноземців Одеського національного університету імені І. І. Мечникова, доктор філологічних наук, професор Ковалевська  Тетяна Юріївна);
  5. Проблеми українського і світового літературознавства (керівник секції – завідувачка кафедри української літератури та компаративістики Одеського національного університету імені І.І.Мечникова, доктор філологічних наук, професор Шевченко Тетяна Миколаївна).

Пленарне та секційні засідання завершилися підбиттям підсумків роботи конференції.