Дотримання корпоративної етики в інтернет-мережі

Сьогодні ми все більше часу проводимо в інтернеті, спілкуємось, дізнаємося новини. Відповідно, у сучасному цифровому середовищі соціальні мережі стали основним джерелом інформації, що робить користувачів вразливими до маніпуляцій та дезінформації, та сприяє поширенню фейкових новин, когнітивних упереджень та інформаційних атак. Водночас, зростає і кількість випадків інтернет-мобінгу, форми психологічного насильства в онлайн-просторі стають різними.

Відповідно, в рамках роботи щорічної школи академічної доброчесності, 10 квітня відбувся онлайн-вебінар на тему: «Дотримання корпоративної етики в інтернет-мережі» за участі професорсько-викладацького складу Карпатського (Прикарпатського) національного університету імені Василя Стефаника.

На вебінарі розглядалися питання пов’язані з медіаграмотністю та інформаційною безпекою, проаналізовані ключові методи розпізнавання маніпуляцій, принципи критичного мислення та інструменти для перевірки достовірності інформації.

Окрема увага приділялася питанням кібербезпеки, приватності даних та етичного використання соціальних платформ, особистих інтернет-сторінок в соціальних мережах. Аналізувалися явища інтернет-мобінгу та поняття кібербулінгу. Обговорювалися види юридичної відповідальності за протиправні дії в інтернет-мережі. Розглядалися принципи академічної доброчесності, які містяться в локальних актах університету, підстави й умови академічної відповідальності.

Отримавши нові знання і практичні навички безпеки від інтернет маніпуляцій, щодо правил висвітлення особистої інформації в соціальних мережах, учасники вебінару, застосовуватимуть їх при інтернет спілкуванні, веденні особистих сторінок соціальних мереж, що в подальшому формуватиме сприятливий психоемоційний клімат в колективі та дотримання корпоративної етики загалом.