12-16 травня, на запрошення ректорки Сопотської Академії прикладних наук професорки Терези Мартинюк, професор, завідувач кафедри методики викладання образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та дизайну Навчально-наукового інституту мистецтв Богдан Тимків узяв участь у проєкті навчальної мобільності в рамках заходу International Staff Week 2025, організованого Сопотською Академією прикладних наук.
На Міжнародному заході Богдан Тимків виступив із презентацією Прикарпатського (Карпатського) національного університету імені Василя Стефаника. У своєму виступі професор розкрив потенційні можливості класичного університету; підкреслив наявність тісних зв’язків із багатьма науковими та навчальними закладами світу, зокрема з США, країнами ЄС та Азії; зазначив, що університет є членом багатьох міжнародних консорціумів; висвітлив успішність реалізації університетом багатьох міжнародних освітніх, наукових та інфраструктурних грантових проєктів, зокрема в межах грантових програм ERASMUS+, транскордонної співпраці «Польща-Україна», «Україна-Румунія», USAID, UNIDO, фонду «Відродження», Twinning «Україна-Великобританія», DAAD. Ознайомив з найбільшими проєктами: Державним інвестиційним проєктом «Будівництво Міжнародного центру зустрічей студентської молоді України і Республіки Польща та проектом «Міжнародний науковий центр «Обсерваторія» на горі Піп Іван».
Інтернаціоналізація ЗВО здійснюється шляхом підписання й реалізації угод про співпрацю з зарубіжними закладами-партнерами, одним із яких є Сопотська академія прикладних наук.
Завдяки багаторічній співпраці відділу міжнародних зв’язків Сопотської академії прикладних наук із відділом міжнародних зв’язків Прикарпатського (Карпатського) національного університету імені Василя Стефаника, зокрема з Навчально-науковим інститутом мистецтв, відбувалися впровадження інноваційних підходів у зміст й організацію мистецько-педагогічної освіти.
Метою мобільності було підвищення рівня міжнародного співробітництва, впровадження інноваційних методів навчання та розвитку міжкультурної комунікації, а також презентації сучасних здобутків вітчизняних мистецьких шкіл серед студентської молоді зарубіжних закладів вищої освіти.
Богдан Тимків закцентував увагу на тому, що однією з ефективних умов удосконалення організації наукового і навчально-виховного процесу ЗВО, є впровадження сучасних інноваційних розробок художньої освіти і педагогіки мистецтва, враховуючи споконвічні традиції національної культури, народного мистецтва, його зв’язків з природою, побутом, фольклором, етнографічними та регіональними особливостями етносу, що набуває особливої значущості в умовах російсько-української війни.
Професор наголосив, що в сучасному глобалізованому світі постала необхідність звертатися до народно-етнографічних, національних джерел, черпаючи звідти ідеї для своєї творчості. І сьогодні спостерігається зацікавленість етнодизайном, який передбачає створення досконалих об’єктів матеріального середовища, що включають у себе не тільки сукупність естетичних, функціональних, ергономічних, технологічних властивостей, а й дозволяють ідентифікувати їх з культурою певного етносу.
Реалізацією умов міжнародної співпраці між нашими ЗВО стала участь 15 студентів Навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського національного університету в навчанні у Сопотській академії прикладних наук у рамках академічної мобільності проєкту Еразмус+, яке відбулося 22-26 травня 2023 р. Наші студенти також мали можливість ознайомити польських студентів з особливостями національного мистецтва під час проведення майстеркласів з етнодизайну.
У рамках заходу Богдан Тимків провів майстерклас для студентів Сопотської академії з інноваційних комп’ютерних технологій із проєктування виробів з етнодизайну.
Окрім цього, з ініціативи кафедри методики викладання образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та дизайну професором Богданом Тимківим представлено мистецькі роботи 10-ти викладачів та 17-ти студентів кафедри на Міжнародну мистецьку виставку з образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та етнодизайну «Карпатські візерунки» в Сопотській академії прикладних наук у період з 12 по 16 травня 2025 року.
На підсумковому засіданні навчальної мобільності, професор висловив слова вдячності польському народу заголом, і польській спільноті закладів вищої освіти, зокрема за всебічну підтримку українців у боротьбі з російською агресією. Особлива подяка – ректорці Сопотської академії прикладних наук Терезі Мартинюк за можливість долучитися до проєкту навчальної мобільності Еразмус+.