Завідувачка кафедри української мови Брус Марія Петрівна провела відкриту лекцію

У рамках святкування Тижня української мови завідувачка кафедри української мови Брус Марія Петрівна провела відкриту лекцію на тему «Історія української мови та писемності» для науково-педагогічних працівників і здобувачів освіти факультету філології. На занятті були присутні студенти 2 курсу денної форми навчання спеціальності 035 Філологія і спеціалізації 035.01 Українська та література, які в теперішній час вивчають дисципліну «Історична граматика української мови» та збагачують свої знання з історії розвитку української мови загалом.

Викладачка розкрила стисло еволюцію української мови, починаючи від спільнослов’янської доби, розглянула питання про додержавний і державний періоди в розвитку української писемності, виникнення й використання системи кириличного письма, поширення книгописання в Київській державі й Галицько-Волинському князівстві, схарактеризувала давньоукраїнську вимову, яка ніколи не припиняла свого існування та впродовж тисячолітньої історії створювала єдиний мовно-культурний простір, була невід’ємною ознакою самобутності й неповторності української мови. За планом лекції висвітлила питання і про розширення жанрово-стильових меж власного книгописання в староукраїнський, новий український періоди, а також у ХХ та ХХІ сторіччях. Особливу увагу звернула на давні різностильові пам’ятки української літературної мови, які відобразили неперервність розвитку власних писемних традицій.