Підсумкова нарада щодо результатів науково-педагогічної (мовної) практики

3 квітня 2025 року проведено підсумкову нараду щодо результатів науково-педагогічної (мовної) практики магістрів першого року денної та заочної форм навчання спеціальності 035 Філологія (Українська мова і література).

Науково-педагогічна (мовна) практика студентів 1-го курсу ОР магістр спеціальності «035 Філологія» спеціалізації «035.01 Українська мова і література» проходила на кафедрі української мови Факультету філології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника із 03 березня до 28 березня 2025 р.

Мета практики – підвищити кожним зі студентів свій фаховий рівень і набути навичок застосовування отриманих знань на практиці при проведенні лекційних і практичних занять, апробувати використання відповідних методів, що забезпечували б високий рівень викладання мовознавчого матеріалу.

Основними завданнями практики були: вивчити основні нормативні документи, які здійснюють регулювання, забезпечують планування та організацію навчального процесу кафедри української мови, зокрема ознайомитися із силабусами відповідних дисциплін, з організацією навчально-виховної роботи на кафедрі, із планами наукового та методичного семінарів, що діють на кафедрі, з науково-дослідною роботою викладачів кафедри української мови, з характером організації студентської науково-дослідної роботи; проаналізувати навчальні посібники, наукові праці, навчально-методичні матеріали кафедри, які використовуються під час викладання мовознавчих дисциплін; виробити вміння аналізувати, критично оцінювати, осмислювати та характеризувати наукові праці, книги, навчальні посібники, навчально-методичні матеріали, використовуючи їх під час підготовки конспектів лекційного та практичного занять; розвивати здатність самостійно складати план лекції, передбачаючи її структуру, готувати текст лекційного заняття, здійснювати підбір навчального матеріалу лекції, його систематизацію, впорядкування, структурування та вибирати оптимальну форму подачі навчального матеріалу лекції, використовуючи відповідні методи та прийоми викладу наукової інформації.

Кожен зі студентів підготував і провів одну лекцію та одне практичне заняття; методисти оцінили їх як такі, що проведені на належному науковому й методичному рівнях. Усі студенти денної форми навчання отримали оцінку «відмінно», правда, з різною кількістю балів. Серед здобувачів освіти найкраще зарекомендували себе Братчук Іванна, Зеленко Надія, Іванчук Оксана, Ідушкевич Діана, Кравець Юлія, Стефаник Юліана.

Керівниця практики, докторка філологічних наук Голянич Марія Іванівна привітала магістрів із завершенням практики, повідомила про результати перевірки матеріалів, оголосила оцінки, побажала успіхів у вдосконаленні педагогічної майстерності та у використанні своїх здобутків під час майбутньої професійної діяльності. Завідувачка кафедри української мови Брус Марія Петрівна порекомендувала втілити знання, уміння й навички, отримані за період практики, у процесі підготовки до магістерської роботи та під час захисту кваліфікаційної наукової роботи. Декан Факультету філології Голод Роман Богданович привітав магістрів із завершенням важливого етапу в освітньому процесі та побажав натхнення на філологічній ниві. Здобувачки освіти магістерського рівня висловили своє задоволення від роботи на всіх етапах практики і подякували методистам за керівництво, професійну допомогу та підтримку.