10–11 жовтня 2019 року в Інституті українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України відбулася Міжнародна наукова конференція «Діалектний часопростір. Світлої пам’яті Наталі Хобзей». Конференція зібрала мовознавців не лише з України, але й із-за кордону (Польща, Німеччина, Угорщина, Росія, Хорватія) у рамках семінарів відділу української мови «Актуальні проблеми діалектології» (засідання 17) та «Тимченківські читання» (засідання 6).

На пленарному засіданні вітальне слово виголосили директор Інституту українознавства імені І. Крип’якевича НАН України Ігор Соляр, заступник директора з наукової роботи Тетяна Ястремська та директор Інституту української мови НАН України Павло Гриценко, який і розпочав роботу конференції з доповіді «Деякі синтаксичні риси українських діалектів». Продовжили пленарне засідання відомі українські, польські, німецькі, угорські та російські мовознавці (Людмила Ткач, Віктор Мойсієнко, Іван Сабадош, Януш Сятковський, Дорота Кристина Рембішевська, Єжи Сєротюк, Рупрехт фон Вальденфельс, Андраш Золтан, Марфа Толстая).

Окрім пленарних засідань, на конференції працювало вісім секцій, виголошені на яких доповіді репрезентували актуальні проблеми дослідження діалектної лексики, семантики та фразеології. Однією із секцій, разом із кандидаткою філологічних наук, доценткою Валентиною Лєсновою, головував кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» Михайло Бігусяк, який виступив із доповіддю «Лексикон покутських говірок Прикарпаття у світлі різночасових свідчень».

Найважливішою подією першого дня конференції став Вечір спогадів про Наталю Хобзей (1964–2018) – багатолітньої завідувачки відділу української мови Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, голови Мовознавчої комісії та членкині Президії  Наукового товариства імені Шевченка, членкині етнолінгвістичної та діалектологічної комісій Міжнародного комітету славістів, авторки низки словників-лексиконів та численних наукових праць. Своїми спогадами, добрими словами та щирими емоціями поділилися колеги-науковці, друзі та рідні Наталі Хобзей. Довершила цю особливу атмосферу Львівська державна академічна чоловіча хорова капела «Дударик».

Кульмінаційним моментом Вечора спогадів стала презентація книжки Наталі  Хобзей «Наукові студії: діалектологія, етнолінгвістика, лексикографія», у якій зібрано найважливіші праці Дослідниці.