Засідання студентської підсекції граматики української мови

8 квітня 2021 року відбулася студентська наукова онлайн-конференція підсекції граматики української мови (керівник – кандидат філологічних наук, доцент І.Ф. Джочка, секретар – магістриня факультету філології А. Фуштей).
У конференції взяли участь 6 студентів, які змогли вдало апробували фрагменти майбутніх дипломних робіт. Участь у наукових конференціях є важливою ланкою в дослідницькій діяльності студентів, оскільки допомагає відкрити свій науковий та творчий потенціал, заявити про себе, як про справжнього лінгвіста. Хоча конференція й проводилася в дистанційному режимі, який став звичним для всіх, однак живе спілкування неможливо замінити, з чим погодилися всі учасники заходу. Представлені доповіді були цікавими та змістовними й торкалися різних аспектів вивчення сучасної української мови. До обговорення були подані такі теми:
1. Особливості функціонування омокомплексу ТАК у сучасній українській мові (студ. І курсу ОР магістр факультету філології А. Фуштей; науковий керівник – кандидат філологічних наук, доцент І.Ф. Джочка);
2. Семантика і прагматика обмежувально-видільних часток ТІЛЬКИ і ЛИШЕ в сучасному художньому тексті (студ. І курсу ОР магістр факультету філології С. Стецько) науковий керівник – кандидат філологічних наук, доцент І.Ф. Джочка);
3. Комунікативні функції означальних логіко-модальних часток у сучасному художньому тексті (студ. І курсу ОР магістр факультету філології Х. Сайко; науковий керівник – кандидат філологічних наук, доцент І.Ф. Джочка);
4. Семантико-граматичні параметри дієслів мовлення (на матеріалі роману Василя Шкляра “Залишинець. Чорний ворон”) (студ. ІV курсу ОР бакалавр факультету філології Ю. Комарщук; науковий керівник – кандидат філологічних наук, доцент І.Ф. Джочка);
5. Семантика і структура фразеологізмів на позначення кількості та інтенсивності (студ. ІV курсу ОР бакалавр факультету філології Т. Кучма; науковий керівник – кандидат філологічних наук, доцент І.Ф. Джочка);
6. Функціонально-семантичні та структурні параметри порівняльних конструкцій (на матеріалі збірки Богдана Томенчука «Переступний день») (студ. ІV курсу ОР бакалавр факультету філології В. Торак; науковий керівник – кандидат філологічних наук, доцент І.Ф. Джочка).