Викладачі факультету філології взяли участь у XIX Всеукраїнській ономастичній конференції

8-9 квітня на базі Ужгородського національного університету відбулася ХІХ Всеукраїнська ономастична конференція, присвячена 100-річчю з дня народження Кирила Галаса.
Відкривали конференцію голова ономастичної комісії, старший науковий співробітник відділу української мови та ономастики Інституту української мови НАН України Святослав Вербич, декан філологічного факультету доцент Галина Шумицька та завідувач кафедри української мови професор Наталія Венжинович.
На пленарному засіданні було зголошено доповіді доктора філологічних наук Анатолія Поповського, кандидата філологічних наук Алли Галас, доктора філологічних наук Зоряни Купчинської та інших.
У секції “Антропонімні студії: традиція і сучасність” виступила доцентка кафедри української мови Брус Марія Петрівна з доповіддю “Найменування жінок по батькові в історії української мови”.
У роботі секції “Українська регіональна топонімія в синхронії та діахронії” взяли участь студентка Факультету філології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Ганна Шкорута і доцентка кафедри загального та германського мовознавства Валентина Ґрещук. Вони презентували доповідь на тему “Структурно-словотвірна характеристика мікротопонімів села Підпечери Тисменицького району Івано-Франківської області”.
Також учасниками секції були відомі філологи-ономасти, зокрема Зоряна Купчинська, Наталія Лісняк, Наталія Сокіл-Клепар, Мирослав Габорак, Вероніка Баньоі, доповіді яких відповідали проблематиці конференції.
Попри карантинні заходи й унеможливлення очної зустрічі, тепла та невимушена атмосфера спілкування під час відеоконференції стала міцною запорукою подальшого наукового розвою.
Логічним підсумком конференції стане публікація статей у “Науковому віснику Ужгородського університету. Серія. Філологія”.