Студенти діляться враженнями про педагогічну практику в ліцеї імені В’ячеслава Чорновола

Нещодавно ми тільки заходили на свою першу настановчу нараду щодо проходження виробничої навчально-виховної педагогічної практики, а сьогодні вже закінчуємо оформляти документацію і готуємось до звичного навчання. Ці шість тижнів пролетіли надзвичайно швидко, але натомість залишили неоціненний досвід та безліч емоцій. Ще рік тому ніхто б і не подумав, що нам випаде можливість проходити практику у двох формах: онлайн і офлайн. Дистанційне навчання – це нові платформи, які дають змогу застосовувати різноманітні інтерактивні методи, більше вільного часу. Але чи можна його порівняти з очним? Уроки в школі – це живе спілкування, усміхнені обличчя учнів замість чорних квадратиків і, зрештою, саме ті емоції, які ми будемо зберігати у найглибших куточках своєї душі ще багато років. Звісно, що не завжди все вдавалося з першого разу і діти не щодня дотримувались ідеальної дисципліни. Однак практика на те і є практикою, що дає можливість чогось навчитися. Можна прочитати багато методичної літератури, почути ще стільки ж порад від інших, але не збагнути того, що зрозумієш за тиждень роботи в школі. На уроках ми не тільки духовно збагачувались, але й відкривали щось нове для себе. Також намагалися знайти індивідуальний підхід до кожного учня, а це сприяло й покращенню дисципліни. Така невелика таємниця: діти уважно слухають і не шумлять, коли їм цікаво. А ще, будь-яку навчальну тему можна подати школярам так, що вони запам’ятають її, навіть не усвідомивши того. Не сумнівайтесь, це дійсно працює, перевірено нашою практикою. Наприклад, невимушена бесіда про відомих футболістів та їхні шляхи до успіху допомагає у визначенні актуальності байки Леоніда Глібова «Жаба і Віл». А такі цікаві віршики, як «казна-, хтозна-, будь-, небудь- – рисочку ти не забудь» допомагають школярам креативно запам’ятовувати правила.

Тому педагогічна практика ще раз довела нам, що професія вчителя є дуже важливою і складною водночас. Основне любити те, що ти робиш, тоді ніякі труднощі не стануть на перешкоді.

Ольга Штогрин, Діана Яциняк, Златослава Руда, Марта Семаньків, Стефанія Баняс.