ВІТАЄМО З ЮВІЛЕЄМ!

Колектив кафедри української мови вітає доктора філологічних наук професора Володимира Михайловича Барчука з ювілейним Днем народження!

Бажаємо міцного здоров’я, щедрих наукових здобутків, усіляких гараздів на многії літа!

В.М.Барчук закінчив філологічний факультет Чернівецького університету імені Юрія Федьковича (спеціальність “Українська мова і література”). Упродовж 1984-1986 рр. працював викладачем Отинійського професійно-технічного училища,  1986-1991 рр. – учитель Струпкіської середньої школи. З 1991 р. Володимир Михайлович у вищій освіті. Протягом 1991-1993 рр. – викладач кафедри української мови Чернівецького університету. З 1993 р. його діяльність пов’язана з Прикарпатським університетом. 1997 р. захистив кандидатську дисертацію “Складні безсполучникові речення староукраїнської мови”. Працював на посаді доцента кафедри української мови, заступника декана філологічного факультету. Понад десять років (2003-2014 рр.) очолював Коломийський інститут Прикарпатського університету, у  2004-2014 рр. – завідувач кафедри філології названого інституту. 2013 р. в Інституті української мови НАН України захистив докторську дисертацію “Категорія темпоральності в сучасній українській літературній мові”. З 2014 р. – професор кафедри української мови. У творчому доробку В.М.Барчука понад 70 наукових та навчально-методичних праць, монографія “Граматична темпоральність: Інтервал. Час. Таксис” (2011 р.).

В.М.Барчук – відомий в Україні науковець, досвідчений викладач, добрий колега.

З роси і води Вам, Володимире Михайловичу!