Захист магістерських робіт

Цей тиждень був особливо відповідальним і насиченим як для викладачів кафедри, так і для студентів-філологів, оскільки 16–20 грудня відбувалися захисти магістерських робіт, виконаних під керівництвом викладачів кафедри української мови.

Хтось працював над своєю науковою розвідкою протягом навчання в магістратурі, а хтось починав дослідження тої чи тої лінгвістичної проблеми ще з курсової роботи, продовжив наукові пошуки, працюючи над бакалаврською, і поглибив та вдосконалив їх у магістерській.

Захист дипломних робіт засвідчив актуальність і різноаспектність тематики, високий рівень підготовки і захисту багатьох робіт. Серед мовознавчих проєктів окремо варто відзначити дослідження Кислої Анни (Семантика і прагматика вказівних часток в українській мові (на матеріалі сучасної української прози); науковий керівник – доц. Джочка І.Ф.), Матіїв Марії (Динаміка лексичного складу говірки с. Берлоги Рожнятівського району Івано-Франківської області; науковий керівник – проф. Ґрещук В.В.),  Турчанської Любові (Лексика сімейних обрядів у говірках Коломийщини (на матеріалі весільного обряду); науковий керівник – доц. Бігусяк М.В.), Шулепи Мирослави (Контрастиви у малій прозі Григора Тютюнника: семантика і функції; науковий керівник – проф. Голянич М.І.).

На підставі аналізу змісту дипломних робіт, їх захисту, атестаційна комісія зазначила високий рівень підготовки фахівців, їх уміння та навички аналізувати художній текст, систематизувати мовознавчі наукові джерела, робити відповідні висновки.

Дипломні (магістерські) роботи відзначилися різноманітністю поставлених та розв’язаних у них проблем: вони стосувалися питань діалектології, лексикології, лінгвістики тексту, граматики тощо, відповідаючи практичним потребам сучасного викладання української мови: Фраземіка говірки с. Липівка Тисменицького району Івано-Франківської області (Стриганюк Ганна; науковий керівник – проф. Ґрещук В.В.), Кольоративи як лінгвальний ідентифікатор експресивності художнього тексту (на матеріалі творів Л. Тарнашинської) (Химич Христина; науковий керівник – доц. Бабій І.О.), Лексико-словотвірні інновації в сучасних друкованих ЗМІ (на матеріалі періодики Київщини) (Святогор Поліна; науковий керівник – доц. Пена Л.І.), Формальні та функційно-семантичні особливості складносурядних речень у поетичних текстах Василя Стуса (Німащук Інна; науковий керівник – проф. Барчук В.М.).

Студентів Кислу Анну, Матіїв Марію, Турчанську Любов, Шулепу Мирославу було рекомендовано до вступу в аспірантуру на спеціальність «Українська мова».

Пишаємося нашими студентами і щиро бажаємо їм успіхів у подальшому житті!