Викладачка кафедри провела відеоконференцію, присвячену Міжнародному дню рідної мови

Викладачка кафедри української мови Брус Марія Петрівна провела відеоконференцію на тему «Українська мова в сучасному міжнародному просторі» зі студентами другого курсу факультету філології, приурочену Міжнародному дню рідної мови. Під час зустрічі магістрантка першого курсу Поп’юк Марина ознайомила всіх із історією святкування цього дня та з його актуальністю на сучасному етапі формування української держави.

На конференції студенти виголосили доповіді про теперішній стан розвитку української мови у слов’янських країнах, зокрема у Польщі – Т. Рубанець, у Чехії – К. Соломка, у Словаччині – О. Вінтонів, у Сербії – В. Цибульська, у Хорватії – Ю. Кравець та ін., а також за межами слов’янського простору, напр.: у Великій Британії – М. Гарасим’юк. Вони переконалися, що потужну і міцну підтримку рідній мові надає діаспора в різних країнах світу. За її сприяння україністика досягла сьогодні високого рівня розвитку поза власною територією поширення, напр., у Чехії, Польщі, українська мова стала однією з основних чи вибіркових дисциплін у різних вузах закордоння. Це спонукає майбутніх фахівців до встановлення тісної міжнаціональної взаємодії та співпраці – на освітньому і професійному рівнях.