Марія Брус узяла участь у науково-практичній конференції

На пошану 150-річчя від дня заснування НТШ 22 – 23 лютого 2023 року на кафедрі українознавства Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького відбулася всеукраїнська мультидисциплінарна науково-практична конференція з міжнародною участю «Лінгвоекологія: мова медицини». Мета конференції – розв’язання проблем збереження національної унікальности мови медицини, її зв’язку з етнічною аксіосферою; забезпечення чистоти мовлення, відповідности його українській національній культурі.

Модератором конференції була завідувачка кафедри українознавства Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького докторка філологічних наук Тетяна Єщенко. Від кафедри української мови Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника у конференції взяла участь докторка філологічних наук Марія Петрівна Брус. Вона виступила з доповіддю «Загальні назви осіб жіночої статі в контексті сучасної медичної термінології».

Форум зібрав понад 120 учених із багатьох установ та університетів України і Європи. Прикметою його стало представництво різних наукових спільнот: мовознавці, літературознавці, фольклористи, перекладачі, журналісти, педагоги, психологи, філософи, історики, історики, богослови, культурологи, лікарі. У коло мовознавчих проблем лягли проблеми лінгвоекології – культури терміновживання й відродження національної мовної традиції в медицині, функціонування медичних термінів у різних текстотипах та ін.