Участь у наукових читаннях «БЕРЕГИНЯ СЛОВА»

Доцентка кафедри української мови Оксана Ципердюк узяла участь у наукових читаннях «Берегиня слова», присвячених 80-літтю з дня народження професора Надії Бабич (1943–2021). Викладачка виступила з доповіддю «Вивчення наукового доробку професора Надії Денисівни Бабич на заняттях з української мови за професійним спрямуванням» у секції «Лінгводидактичні аспекти навчання мовознавчих дисциплін». У своєму виступі О. Ципердюк також згадала зустрічі з Надією Денисівною на наукових конференціях, її роботу в спеціалізованій вченій раді для захисту кандидатських дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника.

Наукові читання відбулися 29 грудня 2023 року віддалено на базі Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича за підтримки Інституту української мови НАН України. Організатор наукового заходу – кафедра історії та культури української мови ЧНУ, де впродовж 1966–2021 років викладала Н. Бабич.

Роботою наукової конференції майстерно керувала Наталія Колесник, доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри історії та культури української мови Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича.

На двох пленарних засіданнях виголосили цікаві та змістовні доповіді відомі науковці: доктори філологічних наук, професори – Павло Гриценко, директор Інституту української мови НАН України (Київ), Ірина Фаріон (Львів), Світлана Богдан, завідувач кафедри історії та культури української мови Волинського національного університету ім. Лесі Українки (Луцьк), Тетяна Космеда, професор кафедри романо-германської філології та зарубіжної літератури Донецького національного університету ім. Василя Стуса (Вінниця), Наталія Венжинович, завідувач кафедри української мови Ужгородського національного університету, Маргарита Жуйкова, професор кафедри української мови та лінгводидактики Волинського національного університету ім. Лесі Українки (Луцьк), Світлана Шабат-Савка, завідувач кафедри сучасної української мови Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича; Анжеліка Попович, доктор педагогічних наук, доцент кафедри української мови Кам’янець-Подільського національного університету ім. Івана Огієнка та ін.

Своїми спогадами про Н. Бабич, «педагога від Бога», поділився Микола Щербань, кандидат богословських та історичних наук, доцент кафедри філософії та культурології Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича, який відзначив, що «нею захоплювались і її наслідували» студенти-богослови, яким вона викладала.

Тетяна Смолдирєва, заслужена журналістка України, доцент кафедри журналістики Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича, розповіла про журналістську діяльність Н. Бабич.

Михайло Зушман, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української літератури Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича, директор Наукової бібліотеки Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича, презентував «серію листівок віршів-присвят відомій на теренах Вітчизни Надії Денисівні Бабич».

Анастасія Загородна, заступник з наукової роботи директора Наукової бібліотеки Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича, ознайомила із бібліографією праць Н. Бабич.

У трьох секційних засіданнях виголосили доповіді понад 20 науковців із різних міст України: Чернівців, Ужгорода, Луцька, Хмельницького, Житомира, Івано-Франківська.

Учасники конференції тепло та шанобливо згадували «Пані слова» Надію Бабич, «науковця із Божої ласки» (П. Гриценко), яка «провадила до вершин нашої мови» (І .Фаріон) і «залишилася в серці кожного, кого торкалася» (С. Богдан).

Донька Надії Денисівни Олеся Жук, заслужена журналістка України, доцент кафедри журналістики Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича, зазначила, що Н. Бабич «боролася за українське слово, за українську мову», та подякувала всім учасникам наукових читань, а також «нашим захисникам і захисницям, які боронять Україну».