«Мовний портрет села Тюдів» – книга року Прикарпаття!

28 лютого 2023 року в Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Івана Франка відбулося урочисте нагородження лавреатів конкурсу «Краща книга Прикарпаття 2022», який проводиться уже 8 років поспіль за ініціативи Товариства письменників і журналістів імені Івана Франка (голова – доцент кафедри української літератури Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Євген Баран), управління культури національностей та релігій Івано-Франківської ОДА (начальник – Володимир Федорак), обласної організації Національної спілки краєзнавців України (голова – Михайло Косило) та Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки (директор – Людмила Бабій).

Журі обласного конкурсу «Краща книга Прикарпаття 2022» обрало з 80 видань, які вийшли друком у 2022 році, найзнаковіші праці за різними тематичними номінаціями.

Кафедра української мови пишається тим, що у номінації МОВОЗНАВСТВО здобуло перемогу двотомне видання професорки нашої кафедри Марії Голянич – словник «Мовний портрет села Тюдів».

Кафедра української мови вітає Вас, Маріє Іванівно, з таким заслуженим визнанням Вашої невтомної праці!

Примітка. Багаторічну творчу працю було присвячено збиранню матеріалів та укладанню Словника говірки села Тюдів як “думобуття” гуцульського Слова у різних його оприявленнях: життєво-побутовому, філософському, оцінно-образному, комунікативно-прагматичному.
У Словнику відбито розмаїття світобачення й світовідчування сучасних мешканців українського гуцульського села, їхнє унікальне, змістово глибинне й емоційно компресоване мовлення.
Словник призначений передусім дослідникам-діалектологам, а орієнтований на широке коло мовознавців, літераторів, фольклористів, студентів також філологічних спеціальностей, учителів усіх, хто цікавиться проблемами діалектів, живого народного мовлення, матеріальною і духовною культурою гуцулів.