Відбулася Міжнародна наукова конференція “Службові частини мови у слов’янських мовах”

30-31 березня 2023 р. вчені Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника: професор кафедри української мови Ґрещук Василь Васильович, директорка навчально-наукового Інституту українознавства, доцентка кафедри загального та германського мовознавства Ґрещук Валентина Василівна, доцент кафедри загального та германського мовознавства Воробець Олексій Дмитрович та кандидат філологічних наук, доцент Щербій Наталя Олегівна взяли участь у Міжнародній науковій конференції  “Службові частини мови у слов’янських мовах”, організованій Слов’янським інститутом Академії наук Чеської Республіки. Відрадно, що у конференції були задіяні п’ятдесят три дослідники із дев’ятьох країн світу.

На пленарному засіданні із доповіддю “Метрична модель ідіостилів українських поетів на матеріалі лексико-граматичного класу часток” виступили вчені Київського національного університету імені Тараса Шевченка: докторка філологічних наук, професорка Наталія Дарчук та кандидатка філологічних наук, доцентка Оксана Зубань; доктор філологічних наук, професор, член-кореспондент Національної академії наук України Анатолій Загнітко презентував доповідь на тему “Іменниково-відмінкові трансформи в категорійній граматиці: статус, семантика і функції”. Також на пленарному засіданні виступали науковці з інших країн: Prof. dr. Andreja Žele “Free-morphemeness in Slovene on the Example of Prepositions in Grammar and Dictionary”, Mgr. Barbora Štěpánková, Ph.D. “Místo částic v češtině (pohledem psaných a mluvených korpusů)”, Doc. PhDr. PaeDr. Miloslav Vondráček, Ph.D. “Pomezí adverbií a partikulí z perspektivy lexikografické” та ін.

У секційних засіданнях із доповідями виступали Катерина Городенська “Зв’язки як самостійний тип службових слів-морфем”, Ірина Кононенко “Міжмовна омонімія українських і польських службових частин мови”, Лариса Колібаба “Реактуалізовані службові слова-морфеми в українській літературній мові ХХІ ст.”. Свої доповіді мали можливість зголосити і вчені нашого університету: професор кафедри української мови Ґрещук Василь Васильович  у співавторстві з директоркою навчально-наукового Інституту українознавства Ґрещук Валентиною Василівною підготували і виступили з доповіддю на тему “Гуцульські діалектні прийменники в українській художній мові”, доцент кафедри загального і германського мовознавства Воробець Олексій Дмитрович виступив із темою “Семантика прийменникових компонентів у складі поширювачів української та польської мови”.

Наукова конференція відзначилася високим рівнем організації та проведення, а доповіді науковців викликали цікаві дискусії. Бажаємо успіхів викладачам Прикарпатського університету на науковій ниві.