23-24 листопада Інститутом української мови НАН України була організована Міжнародна наукова конференція “Граматичний портрет української мови у ХХІ сторіччі”, приурочена ювілею доктора філологічних наук, професора, завідувача відділу граматики та наукової термінології Катерини Григорівни Городенської.

Із вітальним словом урочисто відкрив конференцію директор Інституту української мови НАН України, доктор філологічних наук, професор Павло Юхимович Гриценко.

Робота конференції розпочалася першим пленарним засіданням, на якому свої доповіді зголосили: Городенська Катерина Григорівна “Дієслівні утворення в сучасному українському комунікативному просторі: нові явища і давні нерозв’язані проблеми”, Гриценко Павло Юхимович “Прийменники у граматичному портреті українських діалектів”, Єрмоленко Світлана Яківна “Типологія риторичних питань у романі Ліни Костенко “Записки українського самашедшого””, Карпіловська Євгенія Анатоліївна “Критерії визначення національної маркованості українського слова” та інші. На другому пленарному засіданні свої наукові дослідження презентували: Шабат-Савка Світлана Тарасівна “Синтаксис односкладного речення в контексті наукових студій Катерини Городенської”, Шитик Людмила Володимирівна “Концептуальні засади укладання граматичного словника синкретичних сполучників засобів”, Бойко Надія Іванівна “Граматичні обрії професора Катерини Городенської”, Хомич Тетяна Леонідівна “Проблема словотвірної норми в науковому доробку К.Г. Городенської” та інші.

24 листопада відбулися секційні засідання: Секція 1 – Проблеми теоретичної і застосовної морфології української літературної мови ХХІ сторіччя”; Секція 2 – Синтаксична норма у структурній та функційно-стильовій парадигмі української літературної мови ХХІ сторіччя”; Секція 3 – Новітні тенденції в розвитку словотвірної системи української літературної мови. На 4 секції “Проблеми української лексикології та лексикографії в контексті граматичної теорії” свою доповідь “Сполучники у словнику “Гуцульська діалектна лексика та фраземіка в українській художній мові” виголосили вчені Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника: доктор філологічних наук, професор кафедри української мови Ґрещук Василь Васильович, кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри української мови, директорка навчально-наукового Інституту українознавства Ґрещук Валентина Василівна. Цікаві наукові дискусії завершували роботу кожної секції.

На підсумковому засіданні Міжнародної наукової конференції “Граматичний портрет української мови у ХХІ сторіччі” було обговорено основні аспекти лінгвістичних проблем, заторкнутих у зголошених доповідях, а також прийнято ухвалу конференції.

Учасники конференції побажали творчого натхнення та реалізації всіх задумів шановній ювілярці Катерині Григорівні Городенській.