Науково-звітна конференція студентів ПНУ

9 квітня 2020 року відбулася студентська наукова онлайн-конференція підсекції лінгвопоетики та лінгвопрагматики української мови (керівник – кандидат філологічних наук, доцент Р. І. Стефурак, секретар – магістриня Факультету філології М. Гавдуник).
 У конференції взяли участь 12 осіб. Усі студенти вдало апробували фрагменти власних кваліфікаційних робіт. Наукові досягнення окремих бакалавринь рекомендовано до друку, а саме: «Стійкі сполучення слів як маркери розмовності в романі Ольги Слоньовської «Медуза-Ґорґона»» (студентка ІV курсу Факультету філології С. Мартинишин, науковий керівник – доктор філологічних наук, професор М. І. Голянич) і «Мова проповідей Блаженнішого Святослава Шевчука: лексико-семантичний аспект» (студентка ІV курсу Факультету філології О. Петрів, науковий керівник – кандидат філологічних наук, доцент О. Д. Ципердюк).
Ще два виступи відзначено грамотами: «Фразеологічні одиниці в романі Ольги Слоньовської «Дівчинка на кулі»: семантика, структура і функції» (cтудентка ІV курсу Факультету філології Т. Скомаровська, науковий керівник – доктор філологічних наук, професор М. І. Голянич) і «Лексичні інновації в сучасному медійному дискурсі: структурно-семантичний аспект» (студентка ІV курсу Факультету філології В. Кобинець, науковий керівник – кандидат філологічних наук, доцент Н. Я. Іванишин).
Дослідження лінгвістичних явищ ніколи не втрачає своєї актуальності, навіть у такий важкий для суспільства час. Сьогодні студентки Факультету філології мали змогу переконатися в цьому під час дистанційної роботи підсекції граматики української мови.
Представлені доповіді були цікавими та змістовними й торкалися різних аспектів вивчення української граматики. Магістрині й бакалаврині представили свої наукові роботи, пов’язані з дослідженням особливостей дієслова, зокрема категорій способу та інтервалу: «Грамемна структура ірреального недійсного способу (на матеріалі сучасної поезії)» (студентка І курсу ОР магістр факультету філології Х. Созанська, науковий керівник – доктор філологічних наук, професор В.М. Барчук), «Аналітичні засоби вираження фазовості: семантика розгортання дії» (студентка ІV курсу факультету філології М. Філіпович, науковий керівник – доктор філологічних наук, професор В.М. Барчук). Значна кількість наукових робіт, зокрема: «Семантика і прагматика обмежувально-видільних часток ТІЛЬКИ і ЛИШЕ (на матеріалі тексту роману Василя Шкляра “Залишенець”)» (студентка ІV курсу факультету філології С. Стецько, науковий керівник – кандидат філологічних наук, доцент І.Ф. Джочка), «Функційне навантаження вказівних часток (на матеріалі тексту роману Ірен Роздобудько “Якби”)» (студентка ІV курсу факультету філології Х. Сайко, науковий керівник – кандидат філологічних наук, доцент І.Ф. Джочка), «Граматична омонімія часток і кількісних прислівників в українській мові» (студентка І курсу ОР магістр факультету філології Д. Личук, науковий керівник – кандидат філологічних наук, доцент І.Ф. Джочка), «Особливості функціонування омокомплексу КОЛИ в сучасній українській мові» (студентка ІV курсу факультету філології А. Фуштей, науковий керівник – кандидат філологічних наук, доцент І.Ф. Джочка) – була пов’язана з дослідженням семантико-прагматичних особливостей партикул, їхньою здатністю виступати граматичними омонімами. Всі учасники конференції задоволені спільною науковою діяльністю і дякують керівнику секції І.Ф. Джочці за можливість поспілкуватися на актуальні теми сучасної української лінгвістики.